Koersverslag 23 juli 2016: profs in de baan!
Dreigende grijze bewolking boven het wonderschone Almere in de Flevopolder, warm en weinig wind. Om 08:00 uur op de fiets naar Sloten, 09:30 uur doe ik het hek open en fiets naar het clubhuis, er moet nog veel gebeuren voor de officiële opening 14 augustus. Als ik de rolluiken omhoog doe komt de voorzitter Maurice Willems aan. Onder het genot van een overheerlijke kop thee en koffie bespreken wij de werkzaamheden die nog gedaan moeten worden. Het terras voor de hoofdingang wordt voor de 14e opgehoogd door de gemeentelijke dienst sport waarvoor dank aan Martin van de Berg, de beheerder van het sportpark en Peter Lagerman van Sportzaken.
In het clubhuis zijn nog allerlei klusjes te doen waaronder stoeldoppen onder alle stoelpoten om beschadiging van de gecoate vloer te voorkomen en zeepdispensers bij de wasbakken en in de toiletten ophangen, dit hebben wij beiden eerst gedaan, daarna kwam Michel de Bondt met zijn zoon die het hout wat nog in de kantine lag in de container hebben gelegd, de trottoirtegels naast het clubhuis netjes bij elkaar hebben gelegd en samen met Frans van Rossum het gat rond de opgegraven leidingen hebben gedicht . Gijs van der Tang heeft een voorraad rek in elkaar gezet en zo hebben wij de zaterdagmorgen weer nuttig besteed.
De koers: bij de trimmers waren er 92 vertrekkers.
Het koersverloop kenmerkte zich door vele uitlooppogingen maar geen van alle leidde tot een serieuze afscheiding, resultaat een massasprint want met 92 renners aan het vertrek mogen wij daar wel van spreken. Camiel Swart had de rapste benen en mocht met de hoofdprijs naar huis.
1. Camiel Swart
2. Koen Polder
3. Erwin Kistemaker
De snelste ronde werd gereden door Bart van de Veer met iets meer dan 49 km/u
Bij de licentiehouders stonden er maar liefst 143 renners/sters aan het vertrek. Onder dit respectabele aantal twee profs van de Roompotformatie (Barry Markus en Ivar Slik), een ploeg dames uit Nieuw-Zeeland en il campionissimo stond voor de eerste keer dit jaar aan het vertrek bij de 50+. Vanuit het startsein ging de zweep erover in vliegende vaart werden de eerste vier ronden verreden, wonderwel en boven verwachting draaide de benen van il campionissimo met een soepele tred in het rond. Ook hier een spervuur van demarrages maar niemand kreeg ook maar honderd meter. De uitslagen;
Dames:
1. Kelly Markus
2. Lisanne Immerzeel
3. Jacqueline Trisoor
Nieuwelingen:
1. Serginho Wilshaus
2. Niall Tilli
Vijftig plus:
1. Frank Nijssen
2. Ton van Eijk
3. Patrick Mollenaars
Veertig plus:
1. Arjan Klerks
2. Ron clowting
3. Maurice de Bruijn
Elite
1. Barry Markus
2. Marco Postma
3. Ivar Slik
De snelste ronde werd gereden door Sebastiaan Pot met 51 km/u
Met dank aan het ijzersterke vrijwilligersteam die deze dag weer mogelijk maakte.
- Frans van Rossum inschrijven licentiehouders
- Gerrie Smit inschrijven licentiehouders
- Renee Sijssenaar kantine
- Chris Timmermans EHBO, speaker en assistentie jury
- Gijs van der Tang tijdregistratie
- Maurice Willems en Ed Bosse inschrijven trimmers
- Andre Demeulenaere wakend oog
- Duane van der Geld maakte prachtige foto’s, bekijk ze hier.
il campioniisimo moe maar voldaan de fiets in de auto gedaan van zijn ploegleider Guiseppe Manzonelli, onderweg nog even de tactiek doorgenomen van de Giro Lago di Garda 2017.
O ja heel belangrijk voordat ik het vergeet, maandag 1, dinsdag 2 en woensdag 3 augustus de Driedaagse in Memoriam Ed Snijders